کمربند طبی برای شکستگی مهره

آنچه در این مقاله می خوانید...

مزایای استفاده از کمربند طبی برای شکستگی مهرهمضرات استفاده از کمربند طبی برای شکستگی مهرهنحوه استفاده از کمربند طبی برای شکستگی مهرهخرید کمربند طبی برای شکستگی مهره
کمربند طبی برای شکستگی مهره

اینکه استفاده از کمربند طبی برای شکستگی مهره مفید است یا خیر را در این مطلب مورد بررسی قرار خواهیم داد. در این مطلب به طور کلی به مفید یا مضر بودن کمربند طبی برای شکستگی مهره اشاره خواهیم کرد  و در مطالبی به صورت جداگانه نوع کمربند طبی مورد استفاده برای هر یک از شکستگی های استخوانی را بررسی خواهیم کرد.

شکستگی مهره علل مختلفی می تواند داشته باشد. استخوان های ستون فقرات یا همان مهره ها می توانند بر اثر ضربه ی شدید، تصادف، سقوط از ارتفاع و یا حتی پوکی استخوان دچار شکستگی شود. سالانه تعداد بسیار زیادی از انشان به دلایل مختلف دچار نوعی از شکستگی استخوان های ستون فقرات می شوند.

تا به امروز راه های زیادی برای درمان شکستگی های مهره ها از سوی پزشکان متخصص اعلام شده است. در کنار درمان های مختلف از جمله دارو، فیزیوتراپی، طب سوزنی و …. پزشکان استفاده از کمربند طبی برای شکستگی مهره را نیز پیشنهاد کرده اند. پزشک متخصص بنابر نوع شکستگی مهره یک نوع از کمربند طبی برای درمان شکستگی مهره کمر را می تواند برای بیمار تجویز کند. با توجه به اهمیت و حساسیت استخوان های ستون فقرات، معمولا پزشکان بهترین نوع کمربند طبی برای شکستگی مهره ها را پیشنهاد می دهند.

یکی از انواع کمربندهای طبی ، کمربند طبی ergo می باشد. همان طور که در تصویر زیر آورده شده است، این کمربند با کاهش محدوده حرکتی ستون مهره های کمری در دو صفحه فرونتال و ساجیتال اثر درمانی موثری را ایجاد می کند.

کمربند طبی برای شکستگی مهره
کمربند طبی برای شکستگی مهره

مزایای استفاده از کمربند طبی برای شکستگی مهره

با توجه به توصیه ی پزشکان مبنی بر استفاده از کمربند طبی برای شکستگی مهره ، می توان از این نوع کمربندهای طبی در کنار سایر روش های درمانی استفاده کرد. استفاه از این نوع از کمربند های طبی به منظور درمان محافظتی قبل و پس از جراحی در مهره های سینه ای و کمری مفید واقع خواهد شد.

قابل ذکر است این نوع از کمربند طبی با کاهش محدود حرکتی مهره ای سینه ای می تواند برای درمان مهره های آسیب دیده مورد استفاده قرار گیرد.

مضرات استفاده از کمربند طبی برای شکستگی مهره

درمان شکستگی های پایدار احتمالا تنها با استفاده از کمربند طبی برای شکستگی مهره حاصل می شوند. ولی در این میان باید به این نکته توجه کرد که طی این مراحل زیر نظر پزشک انجام شود. نوع کمربند طبی را نیز پزشک تجئیز کند. چراکه در غیر اینصورت نه تنها بهبودی حاصل نخواهد شد بلکه می تواند موجب آسیب دیدگی بیشتری شود.

نحوه استفاده از کمربند طبی برای شکستگی مهره

این نوع از کمربند طبی برای شکستگی مهره براساس آخرین تکنولوژی روز دنیا تولید شده اند. این نوع از کمربندهای طبی از دو بخش اصلی ساخته شده اند. به حالت جلیقه پوشیده می شوند و براساس سایز بیمار و با استفاده از قرقره های تعبیه شده در پشت کمربند طبی بر روی بدن بیمار تنظیم و فیکس می شوند. در مواقعی که نیاز به درآوردن کمربند طبی باشد نیز قرقره ها را باز کرده و از تن خارج می کنند.

کمربند طبی برای شکستگی مهره
کمربند طبی برای شکستگی مهره

خرید کمربند طبی برای شکستگی مهره

برای خرید کمربند طبی برای شکستگی مهره می توان از طریق شماره های درج شده در این سایت اقدام کرد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید کمربند طبی  می توانند با کارشناسان مرکز تماس حاصل بفرمایند.

Medical belts

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید و یا با شماره 09125346493 تماس حاصل بفرمائید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید